Kaptajnplan forår 2018  motion herrer

Sæsonstart Lørdag d. 31/3 2018 Kl. 10.00

 

Kaptajnplan forår 2018  
Dag Dato Gruppe1 Gruppe2 Gruppe3  
Lørdag 31-03-2018
Sæsonstart
Cliff Hougaard Sørensen Niels Malling Olsen Niels Malling Olsen  
Tirsdag 03-04-2018 Tommas Amstrup Fredrik Glerup Jens Jørgensen  
Lørdag 07-04-2018 Claus Christensen Ib Gertsen Niels Malling Olsen  
Tirsdag 10-04-2018 Kim Ludvigsen John Søften Sørensen Peter Nielsen  
Lørdag 14-04-2018 David Steengaard Møller Knud Hansen Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 17-04-2018 Jan Lauridsen Kim Knudsen Erik Glargaard  
Lørdag 21-04-2018 Jens Düring Niels Ove Christensen Henrik Strunge  
Tirsdag 24-04-2018 Poul Askov Torben Holm Knudsen Jens Jørgensen  
Lørdag 28-04-2018 Christian Aidel Kim Knudsen Niels Malling Olsen  
Tirsdag 01-05-2018 Tommas Amstrup Per Holler Peter Nielsen  
Lørdag 05-05-2018 Lars Søndergaard Jensen Jan Lauridsen Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 08-05-2018 Mads Lund Fredrik Glerup Erik Glargaard  
Lørdag 12-05-2018 Niels Chr. Laustsen Ib Gertsen Henrik Strunge  
Tirsdag 15-05-2018 Nikolaj Rytter John Søften Sørensen Jens Jørgensen  
Lørdag 19-05-2018 Peter Sørensen Niels Chr. Laustsen Niels Malling Olsen  
Tirsdag 22-05-2018 Per Holler Knud Hansen Peter Nielsen  
Lørdag 26-05-2018 Poul Askov Niels Ove Christensen Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 29-05-2018 Christian Aidel Torben Holm Knudsen Erik Glargaard  
Lørdag 02-06-2018 Cliff Hougaard Sørensen Per Holler Henrik Strunge  
Tirsdag 05-06-2018 Claus Christensen Niels Chr. Laustsen Jens Jørgensen  
Lørdag 09-06-2018 David Steengaard Møller Nikolaj Rytter Niels Malling Olsen  
Tirsdag 12-06-2018 Jens Düring Peter Sørensen Peter Nielsen  
Lørdag 16-06-2018 Per Holler Fredrik Glerup Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 19-06-2018  Jesper Tikiøb Jan Lauridsen Erik Glargaard  
Lørdag 23-06-2018 Kim Ludvigsen John Søften Sørensen Henrik Strunge  
Tirsdag 26-06-2018 Lars Søndergaard Jensen Knud Hansen Jens Jørgensen  
Lørdag 30.06-2018 Mads Lund Kim Knudsen Niels Malling Olsen  
           
   
   

 

 

 

 

 

Aktivitets- og løbskalender motionsafdeling 2018

 

Dag Dato Beskrivelse Ansvarlig
Søndag 29-04-2018 Cykelløb   - En forårsdag
i Gudenådalen.
Tilmelding   på
    klubmodul
Torsdag 10-05-2018 Danmarks højeste
Motionscykelløb
 Tilmelding   på
    klubmodul
   
   
 
       
       

 

 

Det er fast tirsdagsrute

 

 

 

 

April:
Gruppe 1 & 2 https://ridewithgps.com/routes/27131300 

Gruppe 3 https://connect.garmin.com/modern/course/17818540 

 

Maj:

Gruppe 1 https://ridewithgps.com/routes/7080523 

Gruppe 2 https://ridewithgps.com/routes/7043345 

Gruppe 3 https://ridewithgps.com/routes/19872301 

 

Juni:

 

Gruppe 1 & 2 https://connect.garmin.com/modern/course/8923456#.VPLXjBo85so.email 

Gruppe 3 https://ridewithgps.com/routes/21669283 

 

August:

Gruppe 1 https://connect.garmin.com/modern/course/11631435#.VtHwtGZCnvk.email  

Gruppe 2 https://connect.garmin.com/modern/course/11633694#.VtHwXrlh10M.email 

Gr3 https://ridewithgps.com/routes/7080564

 

September:
Gr1 https://connect.garmin.com/modern/course/13206886#.V7sSj0ZIU7o.email 
Gr2 https://connect.garmin.com/modern/course/13206967#.V7sSygbIKMA.email 
Gr3 https://connect.garmin.com/modern/course/13206845#.V7sS83lavEs.email 

 

 

Sponsor

Boyum-IT-logo
tn Bbyens vvs
nytsyn-logo
GoForm-logo
Fricykler-logo
SCITEQ_logo
tikioeb 
barndt1
tn alpha
 Jydsk Bil-Indretning
Marcello
Skantag_logo
Lindberg

Klank Efterskole

tn borkop-cykler

tn FrodeLaursen
tn cj-juletraer
 Pedersen -Nielsen
Primaer logo positiv 
bikebird_logo
tn Byens Massør
 Konditorbageren
Slagteren 
FavrskovPosten 
fair cykling

Hammel Cykle Klub